Sukcesy uczniów w konkursach plastycznych

Utworzono dnia 03.02.2019

Półrocze za nami. Nadszedł czas podsumowania osiągnięć uczniów. W tym miejscu należy wyróżnić uczniów naszej szkoły, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach plastycznych.

W I półroczu bieżącego roku szkolnego wzięliśmy udział w I edycji ogólnopolskiego konkursuekologicznego „Najpiękniejsza recyklingowa ozdoba choinkowa” organizowanego przez Branżową Organizację Odzysku Opakowań S.A. z siedzibą w Tarnowie. Konkurs miał na celu kształtowanie prawidłowych postaw proekologicznych zmierzających do selektywnej zbiórki, odzysku i recyklingu odpadów ze szczególnym uwzględnieniem odpadów opakowaniowych. Zadanie uczniów polegało na stworzeniu ozdoby choinkowej z materiałów przeznaczonych do odzysku.

Uczniowie naszej szkoły, którzy przygotowali prace, znaleźli się w grupie 489 uczestników konkursu. Spośród ponad pół tysiąca prac jury dokonało wyboru najpiękniejszej ozdoby. Wśród  zwycięzców znalazł się uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej w Ołpinach Dawid Wójcik, który otrzymał wyróżnienie.

W konkursie wzięły udział także:  Anna Mastyj -  kl. V, Aleksandra  Gogola -  kl. IV oraz Otylia Kuś –  kl. IV.

Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju z siedzibą w Tuchowie zaproponowało uczniom szkół podstawowych konkurs plastyczny pod hasłem: „Postać z bajki na szlaku projektów PogórzańskiegoStowarzyszenia Rozwoju”. Jego celem było nie tylko zachęcenie społeczności lokalnej do poznawania i zwiedzania obszaru gmin: Tuchów, Ryglice, Gromnik, Rzepiennik Strzyżewski, Szerzyny, nie tylko podniesienie świadomości społeczności lokalnej o działalności Pogórzańskiego Stowarzyszenia  Rozwoju, ale także edukacja przez zabawę i przypomnienie bajek animowanych z lat 70. i 80. XX wieku.

Uczniowie naszej szkoły odpowiedzieli na propozycję organizatora. W konkursie wzięło udział 5 uczennic (Aleksandra Gogola kl. IV, Otylia Kuś kl. IV, Karolina Strugała kl.IV, Zuzanna Sroka kl. VII, Natalia Pikusa kl. VII,).

III miejsce zdobyła Karolina Strugała.

Wszystkim uczestnikom tych i innych konkursów plastycznych w tym półroczu dziękujmy, a zwycięzcom składamy gratulacje.

M. Mikrut

Sukcesy uczniów w konkursach plastycznych