Święto Niepodległości w naszej szkole

Utworzono dnia 16.11.2021

11 listopada to ważna data dla każdego Polaka. W tym dniu dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To okazja do radości, ale także refleksji nad  burzliwą przeszłością naszej Ojczyzny.

Społeczność szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej w Ołpinach również włączyła się w obchody Święta Niepodległości poprzez udział w patriotycznej akademii połączonej z akcją „Szkoła do hymnu”. Niestety, ze względu na szczególną sytuację pandemiczną nie mogliśmy wspólnie przeżywać tych wydarzeń, przygotowany przez uczniów i nauczycieli program został nagrany i zaprezentowany online. Montaż słowno-muzyczny przypomniał tragedię narodu polskiego, czasy zaborów, powstań narodowych, wspominał tęsknotę Polaków za wolnością. W swoim przesłaniu zwracał także uwagę na zadania, które wynikają z faktu posiadania wolności i bycia Polakiem. Po obejrzeniu akademii o godzinie 11.11 również w swoich salach lekcyjnych uczniowie klas uroczyście odśpiewali hymn narodowy.

Ojczyzna to wielkie słowo, ale bliskie każdemu. Żyjmy zatem tak, by codziennie udowadniać, że zasługujemy na miano Polaków.

Dziękujemy rodzicom uczniów klasy V oraz panu Marianowi Jarkowi, dzięki którym przygotowanie akademii online było możliwe.

Film - "Ta co nie zginęła"

Organizatorzy akademii:

Małgorzata Mikrut, Bernadetta Pikusa, Maria Wrzosek