Świętujemy Dzień Dziecka, rywalizując w grach i zabawach sportowych

Utworzono dnia 08.07.2019

Tradycyjnie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w naszej szkole organizowany jest równocześnie Dzień Sportu Szkolnego. Uczniowie klas IV-VI rywalizują ze sobą w grach i zabawach, natomiast klasy starsze uczestniczą w rozgrywkach w wybranej grze drużynowej. W tym roku królowała piłka siatkowa. Turniejowi towarzyszył gorący i głośny doping oraz muzyka, która zagrzewała do walki o tytuł najlepszej drużyny. Organizatorem i sędzią był nauczyciel wychowania fizycznego pan Łukasz Bara, a pomagali mu uczniowie gimnazjum. Najważniejszym jednak celem świętowania była dobra i bezpieczna zabawa oraz przestrzeganie zasad fair play podczas rywalizacji. Wyniki sportowych zmagań przedstawiają się następująco:

• w kategorii klas IV-VI: I miejsce ex aequo zdobyły klasy V i VI

III miejsce wywalczyła klasa IV

• w kategorii klas VII-VIII i gimnazjum: I miejsce zajęła klasa III b

II miejsce ex aequo klasy III a i VIII
                                                                III miejsce wywalczyła klasa VII
Wszystkim drużynom gratulujemy zdobytych stopni podium oraz sportowego ducha walki, a przede wszystkim wspaniałej zabawy. Miłym akcentem dla uczniów z okazji ich święta był słodki deser – lody, które ufundowane zostały przez Radę Rodziców.

Barbara Wójcik

Świętujemy Dzień Dziecka, rywalizując w grach i zabawach sportowych