Świętujemy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Utworzono dnia 20.01.2020

Już pora wstać, wyruszyć z domu, przyjaciela spotkać znów.
Miły, puchaty, okrągły, bo to mój jest...

Kubuś Puchatek, Kubuś”.

Pierwsze spotkanie czytelnicze z cyklu „Zima z książką!” odbyło się 17 stycznia 2020 r., a okazją był obchodzony 18 stycznia Dzień Kubusia Puchatka oraz rocznica urodzin autora książki o tym sympatycznym misiu i jego przyjaciołach. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I – IV. Imprezę rozpoczęliśmy tradycyjnie wspólną recytacją „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Później dzieci zaśpiewały piosenkę o Kubusiu Puchatku, a następnie wysłuchały fragmentu książki „Kubuś Puchatek”. Czytanie przeplatane było wspólnym śpiewem. Po zaprezentowaniu rozdziału II, „w którym Puchatek idzie z wizytą i wpada w potrzask”, uczniowie chętnie wypowiedzieli się na temat przesłania, jakie niosła ze sobą przedstawiona historia. Nie zabrakło oczywiście „małego Conieco”, czyli cukierków nadziewanych miodem. W czasie spotkania pani Anna Wójcik ogłosiła wyniki konkursu plastycznego. Wręczono nagrody tym, którzy zdobyli piewsze miejsca oraz wyróżnienia. Zachęcamy wszystkich - i tych najmłodszych, i tych starszych, i tych najstarszych, do lektury książek Alana Aleksandra Milne'a.

Warto zapamiętać Puchatkowy sposób na życie i kierować się nim w codzienności: „Życie jest radosne, więc każdy pretekst jest dobry, żeby tę radość wyrazić”. Nie zapominajcie więc, że życzliwość, dobroć, wyrozumiałość dla wad i słabości oraz gotowość niesienia pomocy czyni życie szczęśliwym!

Barbara Wójcik

koordynator „Cała Polska czyta dzieciom”

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Utworzono dnia 20.01.2020, 09:39