TALENT + PRACA = SUKCES I SATYSFAKCJA

Utworzono dnia 13.06.2019

Młodszy wiek szkolny jest często nazywany fundamentem rozwoju zdolności dziecka. To okres, w którym jego zainteresowania nie są jeszcze w pełni sprecyzowane i trwałe, ale ujawniają się  różne uzdolnienia i talenty np. artystyczne, twórcze, sportowe, muzyczne, aktorskie, pisarskie, matematyczne, naukowe i wiele innych. Liczna grupa naukowców w tym prof. Howard Gardner- amerykański psycholog, specjalista z zakresu psychologii uczenia się uważa, że każde dziecko jest zdolne, a zadaniem dorosłych( w domu rodziców, w szkole nauczycieli) jest te zdolności rozpoznać, rozwijać i wspierać. Dostrzegając pewne predyspozycje dziecka przez umiejętne zabiegi wychowawcze można ukierunkować i pogłębiać jego zainteresowania. Jeżeli chcemy, aby dzieci wybijały się ponad przeciętność, odnosiły sukcesy w życiu, odnalazły swoje pasje i rozwijały wrodzone zdolności, odczuwały satysfakcję ze swojej działalności należy stworzyć im odpowiednie  warunki rozwoju i  prezentowania swych osiągnięć.

W naszej szkole nigdy nie brakowało i nie brakuje utalentowanych i uzdolnionych uczniów. Należą do tej grupy dziewczynki z klasy IIIa, które od trzech lat rozwijają zainteresowania taneczne podczas cotygodniowych zajęć Klasowego Kółka Tanecznego „Iskierki”. Swoje umiejętności prezentują w czasie akademii, festynów również poza Ołpinami. Niektóre trzecioklasistki biorą udział w dodatkowych zajęciach prowadzonych w naszej szkole przez tancerzy z A&J DANCE MIND, albo raz w tygodniu są dowożone przez rodziców na lekcje do Burzyna. Taniec stał się ich pasją ,sposobem spędzania wolnego czasu oraz sprawił, że cała ósemka stanowi zgrany, lubiący się i wspierający zespół. Dziewczynki odnoszą liczne sukcesy , zdobywają medale, puchary .

Do największych możemy zaliczyć :

Nagroda Specjalna w III Wielkim Turnieju Małych Talentów- Zalasowa,27.05.2017r.

I miejsce Martyny Pyzik w IV Wielkim Turnieju Małych Talentów- Tarnów,12.05.2018r.

I miejsce całej grupy podczas konkursu NEW AGE CREATE YOURSELF Tarnów,19.05.201r.

III miejsce Oliwii Pikusy i IV Martyny Pyzik podczas V Wielkiego Turnieju Małych Talentów -Zalasowa,01.06.2019r.

Liczne sukcesy sportowe odnosi Ania Pyzik, która od niespełna ośmiu miesięcy trenuje tenis stołowy.

Zainteresowanie właśnie tą dyscypliną sportu rozbudzili w niej rodzice, którzy kiedyś również grali w tenisa. Wyposażyli swoją córkę w odpowiedni sprzęt, dbają o treningi i są dumni z jej sukcesów, które jak na tak krótki okres przygotowań są imponujące.

III miejsce w Turnieju Grand Prix

Małopolskiego TKKF w tenisie stołowym „ Zima 2019”kat: dziewczęta do lat 10  Kraków,09.02.2019r.

I miejsce w XIII Turnieju z cyklu Turniejów Grand Prix 2019 Gminy Jasło

w kat: dziewczęta( kl. IV-VI) Trzcinica, 09.03.2019r. i Osobnica, 16.03.2019r.

II miejsce Grand Prix Szebnie, 23.03.2019r.

I miejsce w klasyfikacji końcowej XIII Grand Prix 2019, Gminy Jasło w kat: dziewczęta

( kl.IV-VI)

II miejsce w Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego o puchar „ Ligi Czerwonej Kawy”

z okazji 70- lecia Nowej Huty kat: dziewczęta do lat 10- Kraków, 02.06.2019r.

Dziewczynkom gratulujemy osiągnięć, rodzicom utalentowanych dzieci , a wszystkim życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Mężyk

opiekun kółka tanecznego

i wychowawczyni klasy IIIa.

TALENT + PRACA

Utworzono dnia 13.06.2019, 09:20