W nagrodę do Zakopanego!

Utworzono dnia 18.06.2017

W październiku 2016 roku ogłoszony został konkurs pt. „Moja interpretacja notatek rekolekcyjnych alumna Jana Ślęzaka”. Jego celem było:

• przybliżenie duchowej sylwetki Patrona Szkoły – ks. prał. Jana Ślęzaka,
  • zachęcenie do wnikliwej lektury Notatek rekolekcyjnych alumna Jana Ślęzaka,
  • poszukiwanie wzorów i wartości istotnych w życiu młodego człowieka,
  • doskonalenie umiejętności analizy i interpretacji tekstu prozatorskiego,
  • rozwijanie kreatywności, uzdolnień oraz zainteresowań uczniów.

Konkurs adresowany był do uczniów klasy VI oraz I-III gimnazjum. Jego uczestnik miał za zadanie przygotować interpretację wybranej nauki z notatek rekolekcyjnych alumna Jana Ślęzaka w jednej spośród zaproponowanych form: interpretacja słowna, muzyczna, przekład intersemiotyczny (np. rzeźba, ilustracja).

Patronat honorowy nad konkursem objął Proboszcz Parafii ks. Jerzy Janeczek, a nagrodę dla zwycięzców  ufundował ks. Mirosław Rabijasz.

Na konkurs wpłynęło tylko siedem prac, dlatego każdy jej autor został wyróżniony. Laureaci wzięli udział w wycieczce do Zakopanego, której organizatorem oraz przewodnikiem był miłośnik gór -  ks. Mirosław Rabijasz.

Organizatorzy oraz Komisja Konkursowa składają podziękowania uczniom, którzy przygotowali interpretację i podzielili się z nami swoją wizją wybranej nauki alumna Jana Ślęzaka.

A oto przyznane miejsca:

I – Krystian Niziołek z kl. Ib

II – Magdalena Gotfryd z kl. IIa, Joanna Zbylut z  kl.IIa oraz Katarzyna Mikrut z kl. VI

III – Wojciech Zachacz z kl. VI, Barbara Pikusa z kl. VI oraz Sylwia Marczyk z kl. VI

Barbara Wójcik

W nagrodę do Zakopanego!