Wspomnienia o Papieżu Janie Pawle II

Utworzono dnia 08.05.2022

28 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyła się akademia „O papieżu, który został świętym”. W uroczystości wzięła udział cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście.

Akademia miała bogatą oprawę artystyczną – zarówno pod względem treści jak i doboru pieśni. Wybrane sceny i anegdoty z życia Papieża odegrane przez dzieci, piosenki, wspomnienia najbliższych czy przemówienia Św. Jana Pawła II odżyły na nowo i stały się wspaniałą lekcją z udziałem wielkiego człowieka, który marzył o aktorstwie, a zdecydował się na wędrówkę z Bogiem.

Młodzież i dzieci nie miały tego szczęścia poznać sylwetki Papieża Polaka za jego życia, dlatego cenne są wszelkie działania podejmowane w celu przybliżenia im Jego nauczania i postaci.

O tym, że i tym razem choć trochę się to udało, świadczą gromkie brawa wszystkich uczestników spotkania i nieme wzruszenie osób, które pamiętają nauczanie i postać św. Jana Pawła II.

Te kilka chwil refleksji, wspomnień i obrazów otworzyło nas na nowo na to, co Św. Jan Paweł II wciąż do nas mówi i pozwoliło pamiętać o Lolku, który został świętym.

Organizatorzy: M. Kordek, A. Król – Kuś, A. Wójcik, M. Bąk

Wspomnienia o Papieżu Janie Pawle II