Lekcja ekologii

Utworzono dnia 19.06.2021

We czwartek, 17 czerwca 2021 roku, uczniowie klasy trzeciej pod opieką pani Marty Kordek udali się na wycieczkę do stolicy naszej Gminy. Trzecioklasiści uczestniczyli w ciekawej, a zarazem nietypowej lekcji ekologii, która miała miejsce w Gminnym Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Szerzynach. Panie z Urzędu Gminy opowiedziały dzieciom o tym nowym obiekcie służącym do segregowania różnego rodzaju odpadów. Pan Karol Gogola, pracownik zakładu, pokazał uczniom ogromne pojemniki, w których składowane są odpady wielkogabarytowe oraz inne jak: zużyte baterie, przeterminowane leki, farby. Następnie dzieci wzięły udział w quizie - każde otrzymało karteczkę z ilustracją jakiegoś odpadu i musiało wrzucić do odpowiedniego koloru worka na śmieci. Oczywiście wszystkie świetnie sobie poradziły z tym zadaniem. W nagrodę otrzymały ulotki oraz słodycze.
Atrakcją spotkania było ważenie na dużej wadze oraz pokaz maszyny sprzątającej. Po takiej lekcji każdy uczeń klasy 3 na pewno będzie wiedział, jak dbać o środowisko.

A oto obszerna fotorelacja. Zapraszamy do oglądania!

Marta Kordek

Lekcja ekologii