Wycieczka na ścieżkę ekologiczną Polichty - Sucha Góra

Utworzono dnia 28.10.2019

7 października 2019 r. klasa V uczestniczyła w wycieczce do Ośrodka Edukacji Ekologicznej Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, który znajduje się w miejscowości Polichty – Sucha Góra.

Uczniowie pod czujnym okiem przewodnika mieli okazję zapoznać się z chronionymi gatunkami roślin i zwierząt oraz funkcjonowaniem różnych typów ekosystemów. Dzieci kształtowały umiejętność samodzielnego obserwowania przyrody, rozwijały spostrzegawczość oraz budziły wrażliwość na otaczający świat. Pogłębiały zainteresowania związane ze środowiskiem, kształtowały właściwe zachowania i postawy wobec niego, poznawały przyczyny i skutki zanieczyszczenia ekosystemu. Dla wszystkich uczestników tego wyjątkowego spotkania z przyrodą było to pozytywne doświadczenie, które zakończono ogniskiem. Integracja tego dnia utrwalona została na fotografiach.

Magdalena Rozmus

Wycieczka na ścieżkę ekologiczną Polichty - Sucha Góra