Wycieczka uczniów klasy V do Ciężkowic

Utworzono dnia 10.09.2021

W środę, 8 września uczniowie klasy V wraz z wychowawcą oraz opiekunami wyruszyli na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Celem wyjazdu było nieodległe miasteczko Ciężkowice, pełne atrakcji turystycznych związanych z jego walorami przyrodniczymi. Pierwszym punktem w planie wycieczki było zdobycie poszczególnych wzniesień w Skamieniałym Mieście pod czujnym okiem pana przewodnika. Przez trzy godziny pobytu wśród urokliwych skał i roślinności tego miejsca uczniowie musieli zmierzyć się z szeregiem zadań przygotowanych przez przewodnika, które przede wszystkim pogłębiały ich wiedzę historyczną oraz przyrodniczą, a także zbliżały do odkrycia skarbu ukrytego w jednym z zakątków Skamieniałego Miasta. Nie zabrakło legend, zabawnych historii, zagadek muzycznych, a także śpiewu, gdyż okazało się, że pan przewodnik jest także mistrzem w układaniu rymowanek na różne tematy. Po zdobyciu skarbu uczniowie udali się do Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny i Włodzimierza Tomków. Tam czekały na nich kolejne atrakcje i kolejna solidna dawka wiedzy zaprezentowana w różnych formach: wykładu, wystawy interaktywnej, a także symulacji rejsu łodzią podwodną dnem rzeki Biała. Po zakupie pamiątek przyszedł czas na chwilę odpoczynku i regenerację sił w pobliskim parku przy grillu. Ostatnim punktem było poznanie atrakcji nowo otwartego Parku Zdrojowego im. Burmistrza Zbigniewa Jurkiewicza, gdzie uczniowie skorzystali z bogato wyposażonego placu zabaw. Ten wyjazd trudno opisać w kilku prostych zdaniach, jednak warto podkreślić, że było to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Nie zabrakło cudownej pogody i dobrych humorów, co jest podstawą każdego udanego wyjazdu. Czekamy na kolejne wycieczki, podczas których nasi uczniowie będą uczyć się poprzez zabawę oraz poznawać piękno naszego kraju.

Jolanta Górka

Adam Rączka