Wyjazd do teatru

Utworzono dnia 03.12.2019

28 listopada 2019 r. uczniowie klasy V i VI wraz ze swoimi wychowawcami odbyli wycieczkę do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. „Mity greckie. Wyprawa po ambrozję” w reżyserii Tomasza Mana. Przedstawienie miało charakter rockowego musicalu z piosenkami i muzyką na żywo. Jego twórcy w fantastyczny sposób bawili się mitologicznymi motywami, postaciami.

Główna bohaterka spektaklu Helenka szuka leku dla swojej chorej mamy. Tak naprawdę jest zła na mamę, bo nie dostała od niej nowej lalki na urodziny. Po przypadkowym spotkaniu z Posejdonem razem z nim postanawia wyruszyć w podróż do świata bohaterów mitów greckich, by zdobyć ambrozję – pokarm bogów. Nie jest to łatwa wyprawa. Dziewczynka szybko przekonuje się, że mityczni bogowie wcale nie są idealni, mają kaprysy, słabostki, lubią rywalizować, dokuczać sobie nawzajem. Dzięki wytrwałości Helenka osiągnęła cel, a przede wszystkim zrozumiała swój błąd, wcześniej bardziej zależało jej na prezencie niż na zdrowiu mamy.

Spektakl bardzo się podobał. Uczniowie opuszczali widownię zadowoleni i uśmiechnięci, a przede wszystkim umocnieni przekonaniem o konieczności życia w zgodzie i miłości z innymi.

M. Mikrut

Wyjazd do teatru