Wyróżnienie dla Dawida Dziedzica

Utworzono dnia 29.05.2017

„Ojczyzna jest naszą matką. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej”.

Słowa Papieża Świętego Jana Pawła II  przyświecały IV edycji przedsięwzięcia „Rozwinąć skrzydła – pamiętając o przeszłości” pod hasłem: „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród…” – Droga Polaków do niepodległości, którego organizatorem był Zespół Szkól w Łużnej. Konkurs kierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu gorlickiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, Miasta Nowy Sącz i Miasta Tarnów. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Józef Pilch – Wojewoda Małopolski, Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Barbara Nowak – Małopolski  Kurator Oświaty oraz Kazimierz Krok – Wójt Gminy Łużna.

W ramach tego przedsięwzięcia organizator zaproponował uczniom szeroką gamę konkursów. Nasza szkoła zgłosiła swój udział w konkursach plastycznych, konkursie historycznym oraz konkursie literackim.

Powodem do radości jest fakt zdobycia wyróżnienia w konkursie literackim przez ucznia klasy Ia gimnazjum Dawida Dziedzica. Zadanie Dawida polegało na napisaniu scenariusza spektaklu teatralnego ( jednoaktówki ) inspirowanego literaturą bądź własną wyobraźnią twórczą, którego temat wiązał się  z mottem konkursu tj. „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród…”.  Prace literackie oceniała komisja konkursowa powołana przez organizatora, wśród nich osoby związane krakowskim teatrem.

Uroczysta Gala posumowania i rozdania nagród IV edycji  przedsięwzięcia „Rozwinąć skrzydła – pamiętając o przeszłości” odbyła się 21 maja w Sali Gminnego Ośrodka Kultury  w Łużnej. Utrzymana w  podniosłym nastroju część artystyczna wprawiła wszystkich obecnych na sali w zadumę nad losami naszego państwa, nad trudną drogą do niepodległości, do wolności.

Serdecznie gratulujemy Dawidowi jego sukcesu, życzymy rozwijania swoich zainteresowań historyczno – literackich w kolejnych konkursach.

Dziękujemy także Aleksandrze Ziomek, uczennicy klasy II b gim., która również wzięła udział w konkursie literackim, oraz Brygidzie Słomskiej – ucz. kl. II b  gim. i Joannie Solarz – ucz. kl. I a gim. za reprezentowanie naszej szkoły w konkursie  plastycznym.

M. Mikrut

Wyróżnienie dla Dawida Dziedzica