XII Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

Utworzono dnia 17.03.2023

Po raz dwunasty, 13 marca br., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach, zorganizowany został Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego English is Fun. Do udziału w konkursie zaproszono 60 uczniów ze szkół w: Bistuszowej, Jodłowej, Joninach, Kowalowej, Lubczy, Olszynach, Ołpinach, Ryglicach, Rzepienniku Suchym, Swoszowej, Szynwałdzie, Turzy, Woli Lubeckiej, Zalasowej i Żurowej. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom umiejętności językowych i uzyskali zbliżone wyniki punktowe. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII:

Nikola Faliszek

Magdalena Jerż

Martyna Pyzik

Magdalenia Siuda

Konkurs składał się z testu leksykalno-gramatycznego, który sprawdzał znajomość słownictwa, struktur gramatycznych, umiejętność rozumienia tekstów pisanych oraz reagowania w typowych sytuacjach językowych. Uczniowie rozwiązywali zadania typu: wielokrotny wybór, mini-dialog, uzupełnianie luk wyrazami w odpowiedniej formie i tłumaczenie fragmentów zdań.

Zwycięstwo oraz II miejsca zdobyli uczniowie z Szynwałdu, III miejsce zajął uczeń z Zalasowej. Wyróżnienie zdobyli ex aequo uczennica z Lubczy oraz nasza uczennica – Magdalenia Jerż. Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Reprezentantom naszej szkoły gratulujemy udziału w konkursie i uzyskania dobrych wyników punktowych. Dziękujemy organizatorom - Panu Dyrektorowi Januszowi Szczęchowi i pani Annie Burgielskiej-Długosz za zaproszenie do udziału w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Stanisławczyk

XII Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego