XV Konkurs Ortograficzny o Pióro Burmistrza Ryglic

Utworzono dnia 31.10.2022

W środę, 26 października trzy przedstawicielki klasy VIII: Julia Kołek, Natalia Słota, Karolina Strugała reprezentowały naszą szkołę w XV Konkursie Ortograficznym o Pióro Burmistrza Ryglic organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach.

Uczennice wraz ze swoimi rówieśnikami z sąsiednich gmin podjęły się trudu zmagań
z przygotowanym tekstem z trudnościami wynikającymi z zawiłej ortografii polskiej, prezentując wysoki poziom swoich umiejętności ortograficznych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udziału w tych zmaganiach  konkursowych,
w szczególności naszej reprezentantce Karolinie Strugale, która zdobyła wyróżnienie!

W tegorocznej edycji konkursu Pióro Burmistrza Ryglic trafiło do mieszkanki Gminy Szerzyny, uczennicy z PSP w Szerzynach.

Dyrekcji szkoły w Ryglicach, organizatorom konkursu, Panu Burmistrzowi dziękujemy za profesjonalną organizację tego wydarzenia oraz zaproszenie naszych uczniów do rywalizacji konkursowej w duchu dbałości o piękno mowy polskiej.

Jolanta Górka

XV Konkurs Ortograficzny o Pióro Burmistrza Ryglic