Z transparentami przez wieś!

Utworzono dnia 11.06.2018

Również w tym roku nasza szkoła przyłączyła się do uroczystych obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Była to już siedemnasta edycja, a przyświecało jej hasło „Czytanie łączy”. W związku z tym przedsięwzięciem uczniowie klas IV-VII przygotowali transparenty, które miały za celu zachęcić dzieci, młodzież oraz dorosłych do lektury książek i codziennego z nimi obcowania. W piątek, 8 czerwca uczniowie wraz z opiekunami wyszli na ulice naszej miejscowości, by przypomnieć mieszkańcom wsi o czytaniu książek. Paradzie towarzyszyły okrzyki młodych, którzy recytowali ułożone przez siebie hasła i slogany czytelnicze. Warto od czasu do czasu przypomnieć społeczności lokalnej o wartościach, jakie niesie ze sobą czytanie książek oraz o bibliotekach, które wciąż czekają na czytelników.

Barbara Wójcik

koordynator kampanii

Cała Polska czyta dzieciom”

Z transparentami przez wieś!

Utworzono dnia 11.06.2018, 12:53