Z wizytą w Ośrodku Zdrowia w Ołpinach

Utworzono dnia 11.12.2022

W ramach uzupełniania wiedzy związanej ze zdrowym stylem życia oraz realizacją tematu „U lekarza” uczniowie klasy 3 wybrali się z wizytą do pobliskiego Ośrodka Zdrowia.

Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem i pracą lekarza rodzinnego oraz pielęgniarki.

Dzieci przyjęła pani Alicja - pielęgniarka, która oprowadziła je po kolejnych pomieszczeniach i objaśniła, jaką spełniają rolę, kiedy osoba chora zgłasza się z prośbą o pomoc medyczną.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak ważne dla zdrowia jest właściwe odżywianie, odpowiedni ubiór i szczepienia, gdzie dzwonić po pomoc i jak się wtedy zachować.

Uświadomiła również dzieciom, że same nie mogą brać leków znajdujących się w domowej apteczce.

W gabinecie zabiegowym dzieci miały zmierzone ciśnienie, badany wzrok, robione EKG, zobaczyły co to jest wenflon i jak wygląda pobieranie krwi, a niektórzy wcielili się w małych lekarzy i panie pielęgniarki.

Dzięki wizycie w przychodni dzieci miały okazję wzbogacić słownictwo związane z przychodnią lekarską, a także mogły zastanowić się czy kiedyś „Kiedy będę dorosły, zostanę…”

Serdecznie dziękujemy za możliwość zdobycia nowej wiedzy i doświadczeń, miłe spotkanie i wspólnie spędzony czas.

Anna Wójcik

Z wizytą w Ośrodku Zdrowia w Ołpinach