Zajęcia z zakresu profilaktyki zachowań ryzykownych i uzależnień wśród dzieci i młodzieży

Utworzono dnia 04.12.2022

Dzięki współpracy z Fundacją ,,AUXILIUM” i Poradnią Specjalistyczną ,,Arka” w naszej szkole w dniu 30 listopada zorganizowane zostały warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz wykłady dla nauczycieli i rodziców.

Uczniowie klas starszych w trzech grupach realizowali zagadnienia z programu prewencji zachowań ryzykownych i profilaktyki uzależnień o nazwie ,,Prawo jazdy smartfonem”. Pracowali w formie warsztatowej, zatem ich zadaniem było m.in. wczuć się w cztery autentyczne sytuacje ich rówieśników, które obrazowały sytuacje problemowe związane
z nadmiernym korzystaniem z telefonu i jego możliwości.

Grono Pedagogiczne wysłuchało wykładu ,,Zniewalająca moc smartfonów”, natomiast rodzice wzięli udział w wykładzie ,,Dzieci w wirtualnej sieci”.

Warsztaty oraz wykłady poprowadziła Pani psycholog Bogna Białecka.

Z kolei uczniowie klasy VI w dniu 1 grudnia uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pracownika Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tuchowie, Panią psycholog Agnieszkę Szymańska na temat budowania właściwych relacji koleżeńskich w zespole klasowym.

Wszystkie podejmowane przez szkołę działania z zakresu profilaktyki mają na celu zapobieganie i przeciwdziałanie zjawiskom niepożądanym oraz kształtowanie postaw i zachowań prospołecznych dzieci i młodzieży uczących się na naszej szkole.

Jolanta Górka

Utworzono dnia 04.12.2022, 17:26