Zrób lizaka sam

Utworzono dnia 12.12.2017

Uczniowie klas I i IIa  uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Lizaka w Jaśle, która odbyła się 8 grudnia 2017r. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od sklepiku ze słodkościami, tam dzieci mogły zobaczyć i zakupić różne rodzaje lizaków, różniących się kształtami, wielkościami i kolorami. Po muzeum oprowadzała uczestników pani przewodnik, która w ciekawy sposób opowiadała im o początkach powstawania lizaków oraz jak wyglądała ich produkcja na przestrzeni kolejnych lat. Podczas zwiedzania wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli stare maszyny do wyrobu, formowania i pakowania lizaków. Uczniowie poznali również proces tworzenia karmelu, barwienia i łączenia go w różne kolory. Wszyscy  mogli spróbować cukrów, z których produkuje się lizaki i powąchać aromatów dodawanych do karmelu. Jednak najwięcej radości sprawiło wszystkim własnoręczne wykonanie lizaka.

To była słodka i bardzo ciekawa wycieczka. Dzieciaki zdobyły nowe wiadomości i doświadczenia. Z własnoręcznie zrobionymi lizakami  i uśmiechami na twarzy wróciły do szkoły.

Organizatorzy: Anna Wójcik, Małgorzata Mężyk, Marta Kordek

Zrób lizaka sam