Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej OTWP

Utworzono dnia 03.04.2023

W Urzędzie Gminy Szerzyny zorganizowane zostały Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Zawody odbyły się 29.03.2023r. we współpracy z Zarządem Gminnego Związku OSP w Szerzynach oraz miejscowymi jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej.

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

 W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół z Gminy Szerzyny. Każda szkoła mogła wystawić po trzech reprezentantów w każdej kategorii wiekowej: szkoła podstawowa klasy I-IV oraz klasy V-VIII. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej z nich uczestnicy musieli uporać się z testem, natomiast w drugiej części (finałowej), uczestnicy odpowiadali na pytania ustnie.

Z naszej szkoły udział w Konkursie wzięli uczniowie:

klasy I - IV:

Maja Witek

Filip Mikrut

Adam Pyzik

klasy V - VIII:

Aleksandra Gogola

Julia Kołek

Anna Piekarz

Serdecznie gratulujemy uczniom za wzięcie udziału w Konkursie.

Adam Rączka

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej OTWP

Utworzono dnia 03.04.2023, 13:50

Przekaż 1,5% podatku

Polecamy

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 394

W poprzednim tygodniu: 321

W tym miesiącu: 92

W poprzednim miesiącu: 1549

Wszystkich: 188289

Zegar