Magdalena Siuda – finalistką Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego

Utworzono dnia 24.04.2024

Za nami etap wojewódzki Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego, w którym uczennica klasy 8 Magdalena Siuda godnie reprezentowała naszą szkołę i uzyskała tytuł finalisty. Sukces tym większy, że wynik Magdaleny jest bardzo wysoki – 50 punktów na 60 możliwych do uzyskania. Praca, którą włożyła uczennica w przygotowanie się, jest  ogromna. Łącznie do trzech etapów należało przeczytać 8 książek, 7 dłuższych fragmentów innych tekstów, do tego wiersze, obrazy, filmy. I Magdalena temu podołała. Dla nas jest zwyciężczynią!

Do etapu wojewódzkiego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 88 w Krakowie, zakwalifikowało się 106 uczniów. Nasza uczennica znalazła się wśród 88 finalistów.

Gorąco dziękujemy Madzi za zbudowanie nas swoją postawą, determinację, upór
i zaangażowanie. Życzymy, by przygoda z literaturą nie skończyła się na tym etapie edukacji.

Gratulujemy Rodzicom Magdy sukcesu córki i wzorowej postawy. Dziękujemy ze wszelką pomoc w organizacji konkursu.

Małgorzata Mikrut

Magdalena Siuda – finalistką Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego

Utworzono dnia 24.04.2024, 18:09

Przekaż 1,5% podatku

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 193537