Młodzi ekolodzy sprzątają świat

Utworzono dnia 20.09.2023

Uczniowie klasy drugiej należący do  Klubu Ekologa wzięli udział w 30 finale ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie świata - Polska. Tegoroczne hasło kampanii brzmiało

„Sprzątanie łączy ludzi”.

Połączeni ideą dbania o naturalne środowisko, wyposażeni w worki na śmieci i rękawiczki młodzi ekolodzy ruszyli w teren otaczający szkołę oraz na pobliski stadion sportowy. W sumie zebrano 5 niedużych worków śmieci, co w porównaniu z innymi podobnymi akcjami prowadzonymi wcześniej jest niezłym wynikiem. Świadczy to o rosnącej świadomości ekologicznej mieszkańców, którzy starają sie dbać o czystość środowiska oraz o dobrze funkcjonującej na terenie naszej gminy polityce gospodarowania odpadami , ponieważ ,żeby sie pozbyć śmieci można  korzystać z usług Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów oraz z organizowanego odbioru śmieci, który odbywa się każdego miesiąca według ustalonego harmonogramu.

Mamy nadzieję, że dbanie o środowisko stanie się dla większości ludzi czymś tak naturalnym i nieodzownym jak oddychanie, a naszą propozycją na myśl przewodnią takich działań jest hasło „Nieśmiecenie łączy ludzi”  .

Małgorzata Mężyk

opiekun Klubu Ekologa

Młodzi ekolodzy sprzątają świat

Utworzono dnia 20.09.2023, 11:09

Przekaż 1,5% podatku

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 193537