Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Program Stypendialny Horyzonty

Utworzono dnia 10.03.2024

Zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty i ucz się w wybranym liceum lub technikum w Polsce.
Jeżeli osiągasz dobre wyniki w nauce, chcesz się dalej rozwijać i poznać przyjaciół na całe życie – zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty! To szansa na naukę w najlepszych liceach i technikach w Polsce.
Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.
Pokrywamy pełne koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej oraz częściowo szkolnych wycieczek.  
Organizujemy i finansujemy wakacje i ferie, podczas których uczymy się żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie.
Wiemy, że znajomość języków obcych jest ważna, dlatego finansujemy naukę w szkole językowej i egzaminy na certyfikaty.
Podchodzimy do stypendystów indywidualnie, pracujemy z nimi metodą tutoringu i Indywidualnego Planu Rozwoju. Wspieramy ich finansowo w rozwijaniu zainteresowań i pasji. Zapraszamy też do udziału w ciekawych warsztatach i projektach społecznych.
Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy pracujący w miastach, w których uczy się młodzież. W trudnych sytuacjach stypendyści nigdy nie są sami, mogą też liczyć na wsparcie naszych psychologów.
Zapraszamy uczniów klas 8 szkół podstawowych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 1900 złotych netto na osobę. Średnia ocen nie jest kryterium udziału w Programie, jednak wyniki w nauce powinny wskazywać na możliwość dostania się do jednej ze szkół, w których realizowany jest program Horyzonty.
Rekrutacja trwa do 31 marca
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji EFC: https://efc.edu.pl/programy/horyzonty, na Instagramie i TikToku: @stypendium_horyzonty.
Więcej informacji udziela Łukasz Krzemiński, e-mail: lkrzeminski@efc.edu.pl, tel. 696637216

Fundacja EFC od 13 lat wspiera dzieci, młodzież i nauczycieli w równym dostępie do rzetelnej i jakościowej edukacji. Wzmacnia szkoły w tworzeniu przyjaznego środowiska do wszechstronnego rozwoju. Promuje postawy zaangażowania społecznego i filantropii. To jedna z największych fundacji rodzinnych w Polsce. Utworzona przez polskiego biznesmena  i filantropa – Andrzeja Czerneckiego, obecnie zarządzana jest przez jego synów – Igora i Andrzeja Czerneckich.  
Do tej pory Program Stypendialny Horyzonty wsparł edukację blisko tysiąca uczniów i uczennic. Obecnie ponad 200 stypendystów i stypendystek uczy się w 14 szkołach średnich w całej Polsce.

Przekaż 1,5% podatku

Polecamy

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 122

W poprzednim tygodniu: 378

W tym miesiącu: 1273

W poprzednim miesiącu: 1550

Wszystkich: 192534

Zegar