Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych
W minionym tygodniu obchodziliśmy Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych. To wydarzenie było rekomendowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym. Organizacja tego tygodnia wynikała z potrzeby uświadomienia konieczności dbania o własne zdrowie oraz kształtowania umiejętności niezbędnych do jego ochrony, co stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej. Intensywny rozwój zagrożeń cywilizacyjnych skłania do podejmowania bardziej aktywnych metod prowadzenia tej szeroko pojętej edukacji. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych.
W naszej szkole uczniowie w ramach zajęć z wychowawcą obejrzeli film edukacyjny dotyczący chorób zakaźnych. W trakcie jego projekcji stworzyli ciekawe zapiski w formie odpowiedzi na poniższe tematy:
- Jak dbam o swoje zdrowie?
- Jaką ze swoich chorób wspominasz najgorzej i dlaczego?
- W jaki sposób organizm radzi sobie z chorobami?
Wzięli także udział w prostym eksperymencie, który unaoczniał im skalę spustoszenia populacji ludzkiej przez wirus ospy prawdziwej.
Zbliża się czas jesiennych zawirowań pogodowych. Dbajcie o siebie, budując odporność organizmu, która pozwoli w zdrowym ciele i duchu przejść przez tę porę roku.
Zachęcamy także do obejrzenia filmu!