„ Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką”

Utworzono dnia 21.10.2019

Policjantki z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie wspólnie z sympatyczną Mrówką 8 października odwiedziły naszą szkołę i spotkały się z pierwszoklasistami.

Celem spotkania było uświadomienie młodym użytkownikom dróg zagrożeń z jakimi mogą się spotkać codziennie w drodze do i ze szkoły oraz edukacja w zakresie skutecznego ich unikania. Zajęcia obejmowały część teoretyczną i praktyczną. Dzieci uczyły się zasad bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych i sygnalizacji świetlnej, utrwalały znajomość niektórych znaków drogowych. Pomocą w tym zakresie była „ mobilna zebra”.

Policjantki starały się uświadomić dzieciom, jak ważne podczas poruszania się po drogach, zwłaszcza jesienią, zimą jest noszenie odblasków. Uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe oraz słodycze.

Małgorzata Mężyk

„ Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką”

Utworzono dnia 21.10.2019, 14:43

Wszystkich: 191094