Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!

Utworzono dnia 24.01.2020

9 lutego 2021 r. obchodziliśmy kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). DBI 2021 odbywał się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.

Obchody DBI w naszej szkole polegały na:

• prowadzeniu zajęć dla uczniów w oparciu o materiały ze stron: sieciaki.pl  i dzieckowsieci.pl,
  • umieszczeniu artykułu na temat obchodów DBI,
  • wykonaniu przez uczniów prezentacji multimedialnych związanych z ich postrzeganiem bezpieczeństwa w sieci Internet.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę  – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF).

Materiały multimedialne - zobacz

Adam Rączka