Dzień Głośnego Czytania

Utworzono dnia 06.10.2019

„Czytanie jest jak dotąd, najpotężniejszym mechanizmem rozwoju człowieka i jego cywilizacji, nauki i kultury”

Józef Pielachowski

27 września 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

Czytanie rozwija  wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

W ramach akcji uczniowie klasy trzeciej i  drugiej przeczytali swoim  kolegom i koleżankom z klas I-III rozdział pt: „Królestwo” z książki „GANG SŁODZIAKÓW” Renaty Piątkowskiej. Następnie dzieci losowały pytania dotyczące przeczytanego tekstu i odpowiadały na pytania. Nagrodę niespodziankę losowały z czarodziejskiego worka. Bawiły się także w zabawę „Jakie to zwierzątko?, które pojawiało się na tablicy interaktywnej. Na zakończenie mała wiewióreczka zaprosiła dzieci na spacer po lesie.

Marta Kordek, Anna Wójcik

Czytanie jest jak dotąd, najpotężniejszym mechanizmem rozwoju człowieka i jego cywilizacji, nauki i kultury.

Józef Pielachowski

Dzień Głośnego Czytania