Dzień Kubusia Puchatka

Utworzono dnia 22.01.2024

"Już pora wstać, wyruszyć z domu, przyjaciela spotkać znów.

Miły, puchaty, okrągły, bo to mój jest...

Kubuś Puchatek, Kubuś….”

Dnia 18 stycznia dzieci na całym świecie obchodzą Dzień Kubusia Puchatka. W tym dniu urodził się A. A. Milne autor książek "Kubuś Puchatek" i "Chatka Puchatka", które napisał dla swojego synka Krzysia. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły z maskotką Kubusia Puchatka lub któregoś z jego przyjaciół, a zaproszeni goście pani Renata Górka - Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach oraz pani Maria Mikrut - bibliotekarka z Publicznej Biblioteki w Żurowej pięknie przeczytały dzieciom fragment książki o przygodach miłośnika miodku zamieszkującego Stumilowy Las. Ukochany przez miliony dzieci pluszowy miś, zwany także misiem o bardzo małym rozumku, zaprosił dzieci do zabawy w grupach. Klasowe drużyny układały Kubusiowe puzzle oraz miały za zadanie poprawnie poukładać misiowych przyjaciół w kolorowym sudoku.

Na zakończenie spotkania wszyscy zostali obdarowani słodyczami, za które dziękujemy sponsorom.

Wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę Gości, którzy odwiedzili naszą szkołę i włączyli się w obchody Dnia Kubusia Puchatka.

Marta Kordek, Anna Wójcik

Dzień Kubusia Puchatka