Dzień Popkornu

Utworzono dnia 19.01.2023

Dziś wychowankowie świetlicy świętowali przypadający właśnie na 19 stycznia Dzień Popkornu.
W części dydaktycznej zajęć dzieci dowiedziały się, skąd wziął się popkorn, jak trafił do kin, w jakich potrawach można go wykorzystać oraz o tym, że kukurydza została odkryta wraz z przypłynięciem Krzysztofa Kolumba do Ameryki Południowej.
Uczniowie usłyszeli także, że popkorn ma swoje muzeum.
W mieście Marion w Ohio w Stanach Zjednoczonych w ramach Heritage Hall, które zbiera dziedzictwo regionu, w 1982 roku powołano Wyandot Popcorn Museum, jedną z dwóch placówek związanych z prażeniem kukurydzy. Na miejscu można przyjrzeć się najstarszym maszynom do popcornu. Tematyka muzeum ma cyrkowy charakter.
Po przyswojeniu tych i wielu innych ciekawych informacji nastąpiła część praktyczna zajęć, z których najlepsza była oczywiście degustacja tego smacznego przysmaku, który ma dziś swoje święto. Trzeba przyznać, że było naprawdę smakowicie!

Marta Kordek

Dzień Popkornu