Gala rozdania nagród w Łużnej

Utworzono dnia 20.05.2018

Uroczyste podsumowanie konkursów z okazji stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w ramach V jubileuszowej edycji przedsięwzięcia „Rozwinąć skrzydła – pamiętając o przeszłości” odbyło się 18 maja 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej.

Organizatorem konkursów była Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Anny Leśkiewicz w Łużnej. Do tegorocznej edycji przedsięwzięcia przystąpiło 770 uczniów ze 130 szkół podstawowych oraz oddziałów dotychczasowych gimnazjów z województwa małopolskiego: z powiatu gorlickiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, limanowskiego, nowotarskiego, miasta Nowy Sącz, miasta Tarnów oraz z województwa podkarpackiego: z powiatu jasielskiego.

W dniu 23 marca 2018 r. 200 uczniów zmagało się z testem wiedzy historycznej, 76 uczniów z testem wiedzy religijnej o św. Janie Pawle II i bł. ks. Jerzym Popiełuszko, 77 uczniów zaprezentowało swoje umiejętności wokalne. Komisja konkursowa oceniła 331 prac plastycznych i 85 prac fotograficznych. Mottem wszystkich konkursów były słowa św. Jana Pawła II: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi!”

Podczas uroczystej gali, na którą zaproszeni zostali nagrodzeni uczniowie wraz z nauczycielami przygotowującymi ich do konkursów, wręczono nagrody laureatom oraz wyróżnionym. W tym zacnym gronie znalazły się także dwie uczennice naszej szkoły – Katarzyna Mikrut z klasy VII, która zdobyła III miejsce w konkursie religijnym, wykazując się wiedzą na temat życia i działalności bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz Natalia Pikusa z klasy VI, której praca plastyczna wykonana metodą grafiki komputerowej uzyskała wyróżnienie. Nagrody rzeczowe oraz statuetki za uzyskanie I miejsca wręczali zaproszeni goście, którzy pracowali w komisjach konkursowych, patronowali oraz sponsorowali przedsięwzięcie. Honorowanie najlepszych w poszczególnych konkursach oraz kategoriach przeplatano występami wokalnymi laureatów konkursu piosenki.

Ostatnim punktem programu był koncert w wykonaniu laureatów konkursu piosenki oraz uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łużnej poświęcony św. Janowi Pawłowi II w dniu Jego urodzin.

Naszą szkołę w wyżej wymienionych konkursach reprezentowali również: Dawid Dziedzic, Aleksandra Ziomek i Jan Niziołek (konkurs historyczny), Wiktor Niziołek oraz Brygida Słomska (konkurs religijny), Zuzanna Sroka (konkurs plastyczny).

Wszystkim dziękujemy za trud podjęty w przygotowanie się i udział w konkursach, a Katarzynie i Natalii gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Wójcik

Gala rozdania nagród w Łużnej