Hans Christian Andersen i jego baśniowy świat

Utworzono dnia 06.03.2017

„Tyle baśni napisałem,

wszyscy dobrze je znacie:

o ołowianym żołnierzu,

o księciu- świnopasie,

o dziewczynce z zapałkami,

kominiarczyku, pasterce

i o słowiku cesarza,

co takie dobre miał serce…”

20 lutego 2017 roku zaprosiliśmy dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe  do wędrówki w bajkowy świat wspaniałych baśni Hansa Christiana  Andersena. Dzieci zapoznały się z biografią  pisarza oglądając prezentację multimedialną, słuchały czytanych przez wychowawców takich baśni jak: „Słowik”, „Latający kufer”, „Bałwan ze śniegu”, „Calineczka”, oglądały wersję filmową baśni „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Brzydkie Kaczątko”.  Zaprezentowały swoje zdolności plastyczne malując farbami ilustrację do czytanych na zajęciach baśni. Podsumowaniem tygodnia z baśniami Andersena był konkurs sprawdzający: Co dzieci zapamiętały? Każdy uczeń losował pytanie, na które musiał udzielić prawidłowej odpowiedzi za co otrzymał słodki upominek. Wszyscy świetnie sobie poradzili.

Marta Kordek

Hans Christian Andersen i jego baśniowy świat