Innowacje i aspekty związane z nowymi technologiami

Utworzono dnia 26.03.2019

20 marca 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konferencji pt.: „Jak innowacje w firmach przekładają się na życie zwykłych ludzi oraz społeczna odpowiedzialność biznesu”, która odbyła się w Domu Kultury w Tuchowie.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonali przedstawiciele projektu, władze miasta Tuchowa  na czele z Panią Burmistrz Magdaleną Marszałek. Następnie Prezes LKS Burzyn Jarosław Makowiec i realizatorzy projektu podsumowali  projekt: „Wzmacnianie spójności społecznej na Pogórzu”.

Kolejnymi punktami programu była:

-„Technologia w retailu- czyli jak sztuczna inteligencja i Big Data zmieniają handel tradycyjny?. Prelekcje wraz z prezentacją multimedialną zaprezentował Konrad Szczukiewicz, Chief Business Officer, Fornax Sp. z o.o.

- „Zastosowanie gier i grywalizacji w edukacji i w biznesie. Jakie gry powinny być w szkole, by rozwijać kompetencje kluczowe i umiejętności dla zawodów przyszłości?” Temat ten przedstawił Andrzej Peć , ekspert metodyczny Firmy Funtronic-(polski producent innowacyjnych rozwiązań z branży IT m.in. dla edukacji. Producent pierwszej polskiej podłogi interaktywnej” Magiczny Dywan”, który jest innowacyjnym rozwiązaniem metodycznym opartym na edukacji przez ruch i zabawę oraz wykorzystaniu gier dydaktycznych i grywalizacji),pedagog, nauczyciel akademicki, autor i współautor  wielu publikacji metodyczno – dydaktycznych, m.in. z zakresu edukacji małego dziecka, edukacji regionalnej i społecznej, myślenia komputacyjnego i TIK, członek zespołu nominowanego do WORLD SUMMIT AWARD 2007 za najlepszy projekt e-learningowy w Polsce, współtwórca Ogólnopolskiego Programu „Twórczy Nauczyciel-Twórcza Edukacja” , członek  i koordynator Zespołu Autorskiego Pakietów Edukacyjnych FUNKODOWANIE.

Dzieci miały możliwość zapoznać się z tzw. dywanem edukacyjnym, wzięły  udział w rozgrywkach ciekawych gier planszowych, zaznajomiły  się z interesującymi rozwiązaniami gier edukacyjnych i zręcznościowych oferowanych przez Firmę Funtronic .

Marta Kordek

Innowacje i aspekty związane z nowymi technologiami