„Jak nie czytam, jak czytam”

Utworzono dnia 13.06.2018

„Czytanie to najlepszy sposób uczenia się”

A. Puszkin

8 czerwca 2018r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Organizatorem głównym akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole” Dołączyły do nas dzieci z Publicznego Przedszkola  w Ołpinach. Ma ona na celu promocję czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo, integracja lokalnych środowisk  zainteresowanych działaniami na rzecz rozwoju czytelnictwa, promocja bibliotek oraz podkreślenie ich znaczenia dla edukacji czytelniczej.Najpierw  przedszkolaki  zobaczyły przedstawienie kukiełkowe ”Przygoda niegrzecznej żabki” w wykonaniu uczennic z klasy szóstej. O godzinie 10:00 wszyscy wyszli na boisko szkolne gdzie każdy uczeń czytał swoją ulubioną książkę. Następnie Pan Sylwester Bąk przeczytał wszystkim dzieciom  jedną z  Bajek uśmiechajek … na dobry dzień i jeszcze lepsze jutro pt:”Dzielić się czy nie dzielić? Oto jest pytanie?” Barbary Stańczuk . Dzieci z klasy pierwszej zaprezentowały  piosenkę o książkach a dziewczynki zaśpiewały „Niezapominajki”. Akcja zakończyła się przejściem dzieci z wykonanymi przez siebie transparentami, na  których były hasła informujące ,że dzieci lubią czytać książki i chętnie po nie sięgają.

Marta Kordek, Anna Wójcik

„Jak nie czytam, jak czytam”

Utworzono dnia 13.06.2018, 21:32

Wszystkich: 191096