Jesienna wycieczka do Krakowa

Utworzono dnia 02.11.2022

Celem przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Nasza szkoła w ramach edycji jesiennej programu otrzymała dofinansowanie na jednodniową wycieczkę do Krakowa, która odbyła się 25 października br. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy IV, V i VI szkoły podstawowej, a opiekę pełnili nauczyciele: pani Anna Król-Kuś, pani Stanisława Ryba, pani Joanna Stanisławczyk i pani Barbara Wójcik.

Pierwszym punktem edukacyjnym wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Spacerowaliśmy wśród samolotów, szybowców, śmigłowców i innych statków powietrznych, słuchając opowieści przewodnika o skrzydlatych maszynach oraz pilotach, którzy nimi latali. Poznaliśmy pojęcia stosowane w terminologii lotniczej, budowę samolotu, historię pierwszych samolotów wojskowych i znaku lotniczego Polski.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI, którego nazwa pochodzi od angielskiego wyrażenia: World of my all inspirations, co oznacza: świat wszystkich moich inspiracji. Odkrywając niesamowite zjawiska, poznaliśmy dwa przeciwstawne światy: światła i ciemności. Poprzez kreatywną zabawę pracownicy centrum przedstawili nie tylko piękno otaczającego nas świata zmysłów, ale również uświadomili nam, jak ważna jest akceptacja osób niewidomych i słabowidzących.

Punkty edukacyjne naszej wycieczki z pewnością były dla uczniów urozmaiceniem zajęć prowadzonych w sali lekcyjnej. Mamy nadzieję, że pobyt w Muzeum Lotnictwa Polskiego oraz Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI zainspirował do nauki, wzbudził zaciekawienie i zapoczątkował pasję wśród naszych uczniów – przyszłych pilotów czy naukowców.

Joanna Stanisławczyk

Jesienna wycieczka do Krakowa