Konkurs Recytatorski - wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima

Utworzono dnia 24.03.2017

„RODZINNE DUETY”

Zosia Samosia”, „Leń”, „Żaba”, „Kwoka”, „Dyzio marzyciel”… i tak można wymieniać tytuły znanych wierszy bez końca, bo kto z nas dzieci i dorosłych nie zna tych pełnych humoru utworów Jana Brzechwy i Juliana Tuwima?

Dnia 21 marca 2017r. w naszej szkole  odbyła się niecodzienna uroczystość, podczas której po raz pierwszy dzieci z klasy III wspólnie z rodzicami uczestniczyły w Klasowym Konkursie Recytatorskim  „Znane i lubiane wiersze J. Brzechwy i  J. Tuwima”.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i talentów dzieci,pokonywanie nieśmiałości, motywowanie do twórczego działania oraz wspólna zabawa i mile spędzony czas z rodzicem.

Rodzinne duety prezentowały wybrane przez siebie wiersze znanych i lubianych autorów.  Dzięki wybranym utworom mogły odbyć cudowną podróż do krainy fantazji i przeżyć niezwykłe przygody.

Mimo dużej tremy, widocznej na twarzach większości aktorów, wszystkie występy wypadły doskonale. Rodzice stwierdzili, iż tym razem to dzieci dodawały im odwagi i wspierały swoim doświadczeniem scenicznym.

Każdy duet  zachwycał publiczność – co wyrażały gromkie brawa, którymi byli nagradzani. Nie dziwi więc fakt, że jury w składzie pani Renata Górka, pani Małgorzata Grędel, pani Dyrektor naszej szkoły oraz sponsorzy nagród,miało problem z podjęciem decyzji o przyznaniu poszczególnych miejsc. Po krótkich obradach zdecydowało, że laureatami konkursu zostały RODZINNE DUETY;

I miejsce – pani Maria Niziołek i syn Jakub za wiersz „Żuraw i czapla”,

II miejsce – pani Lucyna Łabuda i syn Łukasz za wiersz „O Grzesiu

kłamczuchu i jego cioci”,

III miejsce – pani Kazimiera Dudek i syn Jakub za wiersz „Rycerz Krzykalski”,

Wyróżnienie – pani Maria Solarz i córka Marta za wiersz „Bambo”

Dziękujemy rodzicom i dzieciom za udział w konkursie oraz za perfekcyjne przygotowanie, zadbanie o ciekawe kostiumy i rekwizyty, a także za zaangażowanie w życie szkoły.

Nagrody - rodzinne wyjazdy do restauracji „U Schabińskiej” w Jaśle oraz „Afrodyty” w Przysiekach i kina „Promień” w Tuchowie ufundowali sponsorzy pan Marek Pikusa, pan Marek Bochenek i pan Paweł Pasiński, którym serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i życzliwość.

Organizatorzy; A. Wójcik, M. Kordek

Konkurs Recytatorski