Krosna dla dzieci

Utworzono dnia 20.06.2023

,,U prząśniczki siedzą jak anioł dzieweczki,

Przędą sobie, przędą jedwabne niteczki..."

Tak śpiewały niegdyś młode panny skupione na codziennych obowiązkach, pogrążone w marzeniach o wielkiej miłości. Melodia i słowa tego popularnego utworu Stanisława Moniuszki niemal od razu jawią się w naszej wyobraźni, gdy patrzymy na ostatnie dokonania wychowanków świetlicy.

Bowiem uczestnicy zajęć świetlicowych, w szczególności dziewczynki, poznały tajniki tkania na wykonanych z tektury krosnach dla dzieci. Za pomocą takiego sprzętu można łatwo wykonać swoją własną tkaninę, co jak się okazuje, nie jest takie proste i wymaga ogromnego skupienia oraz zaangażowania. Krosno zachęca dzieci nie tylko do kreatywnej zabawy, ale przede wszystkim uczy cierpliwości, ćwiczy motorykę oraz zdolność dłuższej koncentracji.

Jak widać, dziewczynkom to działanie bardzo przypadło do gustu.

Marta Kordek

Krosna dla dzieci