„Kto ty jesteś? Polak mały…”

Utworzono dnia 23.11.2017

Polska poezja patriotyczna w wykonaniu naszych uczniów

Z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w całym kraju, w miastach, wsiach organizowano akademie, akcje, apele dla uczczenia tego doniosłego wydarzenia. Także uczniowie szkół pamiętali w tym czasie o żołnierzach, którzy oddali życie za wolność kraju.

W naszej szkole 7 listopada odbył się szkolny konkurs recytatorski poezji patriotycznej. Uczniowie ulegli czarowi poezji i podjęli się trudu interpretacji polskich wierszy o Ojczyźnie. O laur pierwszeństwa walczyli w swoich kategoriach wiekowych.  Laureaci konkursu 16. 11. 2017 roku reprezentowali szkołę na I Gminnym Konkursie Poezji Patriotycznej organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową  im. Bł. Karoliny Kózki  w Czermnej.

Zmagania przeprowadzone zostały w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I – III SP, uczniowie klas IV-VI SP,  uczniowie klas II – III G. Komisja, której przewodniczyła P. Renata Górka – dyrektor GCKiCz, i jej członkowie (bibliotekarz Publicznej Biblioteki w Czermnej i nauczyciele – poloniści szkół z terenu gminy) wyłoniła zwycięzców, a wśród nich znaleźli się nasi uczniowie.

Miło nam zatem pochwalić się, że:

- w kategorii - uczniowie klas I – III SP II miejsce zajął Radosław Bąk  kl. III,  natomiast  Natalia Słota kl. III otrzymała wyróżnienie,

- w kategorii - uczniowie klas IV – VII SP II miejsce zajęła Julita Gogola kl. V,

- w kategorii - uczniowie klas II – III G I miejsce zajęła Brygida Słomska  kl. III B,  natomiast  Aleksandra Ziomek kl. III Botrzymała wyróżnienie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu szkolnego oraz gminnego  za udział,  przygotowanie oraz wielkie emocje i przeżycia, których dostarczyli publiczności.

M. Mikrut

„Kto ty jesteś? Polak mały…”

Utworzono dnia 23.11.2017, 19:20

Przekaż 1% podatku