Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Utworzono dnia 29.10.2022

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który  jest obchodzony corocznie w październiku w naszej szkolnej bibliotece odbyło się niecodziennie spotkanie uczniów klasy III.  Zanim jednak do niego doszło, uczniowie mieli za zadanie przygotować tak swój ubiór, aby pokazać charakter minionych czasów, w których żyli ich dziadkowie.

Następnie już pięknie ubrani przystąpili do działania. Najpierw układali z rozsypanki literowej hasło, którym były słowa ,,nasza biblioteka”. Następnie, jak na zajęcia w bibliotece przystało, uczniowie czytali fragmenty kilku książek: „Mój tato szczęściarz” i „Zbuntowane słowa”  autorstwa J. Papuzińskiej  oraz „Która to Malala” R. Piątkowskiej.

Warto dodać, iż tegoroczne obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przebiegają od hasłem „Czytanie dla pokoju”, dlatego dzieci wysłuchały „Modlitwy o pokój” w wykonaniu aktorki, Pani Stanisławy Celińskiej.

Na końcu odbył się konkurs  „Jesienne przetwory literackie”. Zadaniem dzieci było odgadnąć tytuły książek na podstawie zawartości słoików. Nagrodą dla wszystkich był oczywiście słodki upominek.

Czas spędzony w bibliotece po raz kolejny był dla dzieci bardzo przyjemny i wypełniony przeróżnymi zadaniami, które pokazują jak nietypowo można organizować dzieciom zajęcia edukacyjne.

Nasze serca skradły słoiki przygotowane na konkurs ,,Jesienne przetwory literackie”. A Wam jak się podobają?

Marta Kordek

Anna Wójcik