Próbna ewakuacja szkoły

Utworzono dnia 18.10.2019

Próbna ewakuacja szkoły odbyła się dnia 18 października 2019 roku. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi z praktycznym zastosowaniem procedur zachowania się w przypadku wybuchu pożaru czy zaistnienia innego zagrożenia dla życia i zdrowia. O godzinie 10.00, po usłyszeniu sygnału alarmowego, nauczyciele wraz z uczniami udali się drogami ewakuacyjnymi do miejsca zbiórki. Na boisku szkolnym po przeliczeniu wychowanków złożyli pani Dyrektor meldunek, że wszyscy uczniowie danej klasy bezpiecznie opuścili budynek szkoły. Miejscem zagrażającym bezpieczeństwu dzieci oraz wszystkich pracowników okazała się toaleta dla dziewczyn znajdująca się na parterze, z której wydobywał się dym. Po kontroli budynku oraz ugaszeniu powstałego pożaru pani Dyrektor poinformowała uczniów i nauczycieli o odwołaniu alarmu i możliwości powrotu na lekcje. Próbna ewakuacja przeprowadzona została przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ołpinach, zaś koordynatorem całej akcji był pan Grzegorz Baran – inspektor do spraw BHP.

Barbara Wójcik

Próbna ewakuacja szkoły