Przywitanie wiosny

Utworzono dnia 26.03.2023

W przeddzień kalendarzowej wiosny uczniowie naszej szkoły wyjechali do kina Helios
w Krośnie, w którym obejrzeli film ,,Avatar. Istota wody”. To nietypowe poszukiwanie oznak nadchodzącej wiosny miało związek z pojęciem woda. O tym jak ważna jest ta substancja, przede wszystkim dla rozwoju przyrody wiosną, nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jednak film obrazował zupełnie inne aspekty wody jako środowiska życia nie tylko dla licznych stworzeń morskich, ale także jako schronienie, które daje uciekającym przed złem.

Wymowa filmu była mocna związana z wartością rodziny, walką dobra ze złem, ulotnością szczęścia czy potrzebą tworzenia wspólnoty, co doskonale wpisuje się w realizowane na bieżąco w szkole kierunki polityki oświatowej państwa.

Ponadto wiele z kwestii narratora można uznać za głębokie, życiowe przemyślenia, których nie da się szybko zapomnieć.

Całości dopełniały spektakularne efekty specjalne oraz poruszająca muzyka. To było po prostu wspaniałe widowisko!

Z kolei już dokładnie 21 czerwca uczniowie przywitali wiosnę, zakładając ubrania
w wiosennych kolorach: zielonym, żółtym lub w motywy kwiatowe. Tego dnia z racji obchodzonego Światowego Dnia Zespołu Downa uczniowie ubrali także kolorowe skarpety nie do pary na znak tolerancji i wyrozumiałości dla osób z Zespołem Down’a.

Opiekunowie

Samorządu Uczniowskiego