Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki

Utworzono dnia 11.06.2017

„Słoneczne Dni” są kampanią o charakterze edukacyjnym i informacyjnym, której celem jest ochrona środowiska i klimatu poprzez wykorzystanie energii słonecznej, przy zastosowaniu korektorów słonecznych i systemów fotowoltaicznych. W ramach „słonecznego wydarzenia” Związek Gmin Dorzecza Wisłoki realizuje akcję edukacyjną skierowaną w szczególności do dzieci i młodzieży ze szkół z terenu 22 gmin należących do Związku tj. Miasta Jasła oraz Gmin: Biecz, Brzostek, Brzyska, Chorkówka, Czarna, Dębica, Miasto Dębica, Dębowiec, Jasło, Jedlicze, Jodłowa, Kołaczyce, Krempna, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Pilzno, Sękowa, Skołyszyn, Szerzyny, Tarnowiec i Żyraków. Impreza plenerowa, która miała miejsce 9 czerwca na Stadionie Sportowym LZS Olszynka Ołpiny, zgromadziła dzieci i młodzież ze szkół wymienionych wyżej gmin.
Uczniowie rywalizowali ze sobą oraz bawili się razem, integrując się między sobą.
Program „słonecznego wydarzenia” obejmował:

• „bieg po słońce”,
  • występ artystów teatru ulicznego Wagabunda,
  • występ mażoretek „Rossa” z Szerzyn oraz „Euforia” z Żurowej,
  • występ wokalny Mateusza Mijala,
  • miasteczko strażackie i stanowisko policyjny,
  • gry i zabawy dla dzieci i młodzieży,
  • uroczyste rozdanie nagród dla zwycięzców zawodów sportowych i konkursów.

Dzieci mogły dodatkowo poszaleć na dmuchanych budowlach – zamku oraz zjeżdżalni. Ostatnim punktem „Słonecznych Dni” było wypuszczenie w niebo  kolorowych baloników. Współorganizatorem imprezy było Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach, a gospodarzem Gmina Szerzyny.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „biegu po słońce” oraz w konkursie plastycznym, zdobywając wysokie miejsca oraz atrakcyjne nagrody.

Barbara Wójcik

Słoneczne Dni ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki