Ślubowanie i Pasowanie Pierwszoklasistów!

Utworzono dnia 13.10.2021

Dnia 8 października 2021r. — 22 pierwszoklasistów zostało przyjętych do braci uczniowskiej PSP im. Ks. prał. Jana Ślęzaka w Ołpinach.

Zanim jednak nastąpił ten ważny w życiu każdego pierwszaka moment, odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie z klasy I wystąpili w programie artystycznym, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, a także wykazali się wiedzą o swojej ojczyźnie, o ruchu drogowym oraz znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w szkole i grupie rówieśniczej. Swoją postawą udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na poczet flagowy.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, a następnie dostąpili zaszczytu pasowania na ucznia.

Pani dyrektor Anna Niemiec, dotykając kluczem ramion swoich podopiecznych dokonała symbolicznego pasowania, po czym pani wychowawczyni Stanisława Ryba uhonorowała wychowanków pamiątkowym dyplomem, a stojący obok rodzice wręczyli przygotowane na tę okazję upominki. Od tej chwili stali się prawdziwymi uczniami ze wszystkim przywilejami i obowiązkami uczniowskimi.

Tuż po pasowaniu Pani dyrektor skierowała do świeżo upieczonych członków szkoły gorące życzenia. - Wszystkim uczniom życzyła powodzenia w szkole, zapału do nauki, wiary we własne możliwości i wielu sukcesów.

Do życzeń dołączyła się również wychowawczyni oraz uczniowie z klasy II i III, którzy życzyli sukcesów w nauce oraz zapewniali o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią, a następnie obdarowali swoich młodszych kolegów upominkami.

Trzeba przyznać, że dla wszystkich pierwszaków ślubowanie i pasowanie na ucznia to wyjątkowo podniosła chwila. Przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób i wypadli doskonale.

Zapewne dzień pasowania na ucznia pozostanie na długo w pamięci każdego pierwszoklasisty, bo takich chwil w końcu nie sposób zapomnieć.

Stanisława Ryba

Ślubowanie i Pasowanie Pierwszoklasistów!

Utworzono dnia 13.10.2021, 13:52

Listopad 2021