Światowy Dzień Książki

Utworzono dnia 05.05.2018

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

„Kochajcie książki. One ułatwią Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń. One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka.”

Maksym Gorki

23 kwietnia 2018 roku obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAWAUTORSKICH w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej. W ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega.

Na zajęciach świetlicowych w dniu święta książki dzieci rozwiązały krzyżówkę, której hasłem była KSIĄŻKA, rozmawiały na temat :

Dlaczego warto czytać książki?

Jaka jest różnica pomiędzy czytaniem a oglądaniem?

Jakie są zalety czytania?

Paweł Kurcz z klasy II a przeczytał dzieciom  przygody bohaterów książki „Magiczne drzewo” A.Maleszki. Chętne dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym „Okładka do  książki” według własnego projektu.

Uczestnicy wykonali ciekawe prace. Pierwsze miejsce zajęła ilustracja wykonana przez Martynę Pyzik z klasy II a, drugie miejsce praca Gabrieli Dąbrowskiej z klasy II b oraz trzecie miejsce ilustracja Magdaleny Jacher z klasy IV. Wyróżnienie otrzymał Bartłomiej Radkowiak z klasy I. Wszyscy otrzymali drobne upominki.

Gratulujemy ciekawych pomysłów i wyobraźni.

Marta Kordek

Małgorzata Niziołek