Szkoła do hymnu

Utworzono dnia 10.11.2019

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju. W 2018 roku świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W całym kraju oraz za granicą organizowano uroczystości, akademie, przedsięwzięcia oraz imprezy społeczno – kulturalne. Kulminacją obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę była akcja „Rekord dla Niepodległej”, którą Minister Edukacji Narodowej przygotował wraz z Radą Dzieci i Młodzieży. W ponad 24 tysiącach szkół w Polsce i placówkach polonijnych na całym świecie uczniowie oraz nauczyciele odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Ta wspaniała inicjatywa kontynuowana była także w tym roku szkolnym. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski w liście adresowanym do dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz nauczycieli i uczniów zaprosił do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu”. W związku z tym przedsięwzięciem w piątek 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły zgromadzili się w sali gimnastycznej i wspólnie odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób uczcili kolejną – już 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Barbara Wójcik

Szkoła do hymnu