Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Utworzono dnia 27.06.2021

Rok szkolny 2020/2021 przeszedł już do lamusa, a nie należał on do łatwych. Pandemia koronawirusa zmusiła nas do przeniesienia życia szkolnego w świat wirtualny. Szczęśliwie udało się wszystkim dotrzeć do mety i zasłużonego wakacyjnego wypoczynku. Za całoroczne błogosławieństwo w nauce i pracy podziękowaliśmy Panu Bogu, uczestnicząc w uroczystej Mszy Świętej na czele z Pocztem Sztandarowym. Część oficjalna miała miejsce w sali gimnastycznej naszej szkoły, gdzie zgromadzili się uczniowie klas 4-8, nauczyciele, rodzice oraz pracownicy administracji i obsługi. Pani Dyrektor Anna Niemiec wraz z zastępcą przewodniczącej Rady Rodziców panią Bożeną Duran wręczyły wyróżnionym uczniom nagrody za wzorowe bądź bardzo dobre zachowanie oraz bardzo dobre wyniki w nauce. Również uhonorowały tych uczniów, którzy brali udział i godnie reprezentowali naszą szkołę w konkursach kuratoryjnych i olimpiadach przedmiotowych na szczeblu rejonowym i wojewódzkim. Pani Dyrektor Anna Niemiec w sposób szczególny zwróciła się do ósmoklasistów, którzy jako absolwenci opuszczają naszą szkołę. Życzyła im sukcesów na kolejnym etapie kształcenia oraz wysokich wyników z egzaminu. Podziękowała wszystkim – uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom szkoły za całoroczną pracę w niecodziennych warunkach. Pani Dyrektor podkreśliła, że mimo trudnego czasu pandemii, każdy z sukcesem zakończył rok szkolny. Życzyła zdrowych, bezpiecznych i wymarzonych wakacji. Wśród 32 wyróżnionych uczniów ze średnią ocen 5,0 i wyżej znalazło się Pięciu Wspaniałych: Magdalena Siuda z klasy 5, Karolina Strugała z klasy 6, Artur Karaś z klasy 4, Tomasz Wszołek z klasy 4 i Julita Gogola z klasy 8, która nie tylko w tym roku szkolnym reprezentowała naszą szkołę w konkursach kuratoryjnych i po raz trzeci została laureatką Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Uczniowie klas 1-3 swoje nagrody odebrali w salach lekcyjnych, a wręczyli im je wychowawcy. Książki dla nagrodzonych uczniów tradycyjnie ufundowała Rada Rodziców. Część oficjalną uroczystości uświetnił występ chóru szkolnego pod opieką pana Marka Bąka. I mimo że coś się kończy, to też coś się zaczyna, bo przecież każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. Miejmy nadzieję, że dobrego!

Barbara Wójcik

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021