W Krainie Czekolady

Utworzono dnia 27.09.2021

W poniedziałek 27 września uczniowie klasy 2 pod opieką pani Anny Wójcik i pani Marty Kordek wybrali na wycieczkę się do Pijalni Czekolady w Korczynie koło Krosna. Piękna, słoneczna pogoda wprawiała wszystkich w dobry nastrój, a czekające na dzieci atrakcje i niespodzianki jeszcze bardziej podgrzewały atmosferę.

Pierwszą atrakcją były czekoladowe warsztaty, podczas których dzieci zapoznały się
z historią czekolady, obejrzały drzewo kakaowca, plantacje kakao i miejsca upraw. Ponadto poznały proces produkcji czekolady - od ziarenka do tabliczki. Miały też okazję zobaczyć ziarna kakao przywiezione z różnych zakątków świata. Pani przewodnik zaprezentowała drugoklasistom maszyny i urządzenia do produkcji czekolady. Dzieci obejrzały również w minikinie film “Pochodzenie kakao i historia kakao i czekolady”.

Podczas całej czekoladowej podróży uczniowie mogli degustować przeróżnych czekolad oraz skosztować ciekawych nut smakowych występujących w czekoladzie.
I o dziwo wszystkie czekoladki okazały się przyjazne dla języka i podniebienia dzieci!

Na zakończenie warsztatów i pobytu w Pijalni Czekolady na uczniów czekał czekoladowy sprawdzian - quiz. I kto okazał się najlepszy? Tytuł znawcy czekoladowej wiedzy i zdobywcą złotego biletu został Adam Wójcik. Bardzo słodko mu gratulujemy!

Wycieczka do Krainy Słodkości szybko dobiegła końca. Z podwyższonym poziomem cukru oraz w wyśmienitych nastrojach, z zapachem, smakiem i resztkami czekolady
na uśmiechniętych ustach, bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.

Anna Wójcik

W Krainie Czekolady