Zajęcia terenowe z biologii

Utworzono dnia 23.06.2021

Dnia 14 czerwca 2021  r. uczniowie klasy V  pod opieką wychowawcy p. M. Pilch,    p. Małgorzaty Mikrut i p. Bernadetty Pikusy  udali się na wycieczkę do Jastrzębi.  Zwiedzili Ośrodek Edukacyjny Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego w Jastrzębi, który znajduje się na terenie Ciężkowicko – Rożnowskiego Parku Krajobrazowego. Celem Ośrodka jest przede wszystkim prowadzenie działalności edukacyjnej w zakresie ochrony przyrody, ochrony środowiska i ekologii, jak też propagowanie walorów przyrodniczych, historycznych i krajobrazowych.

W trakcie zajęć prowadzonych przez pracownika Zespołu Parków Krajobrazowych z Tarnowa, uczniowie  zapoznali  się  z chronionymi gatunkami roślin, zwierząt i grzybów oraz funkcjonowaniem różnego rodzaju ekosystemów.

Po zajęciach na ścieżce ekologicznej obejrzeli film o cmentarzach wojennych Pogórza Ciężkowicko – Rożnowskiego, a później wszyscy upiekli na ognisku kiełbaski, odpoczęli i wczesnym popołudniem  powrócili do szkoły.

Cieszymy się, że uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w tego typu zajęciach,  które uwrażliwiają ich na otaczającą  przyrodę, wyrabiają umiejętność samodzielnego obserwowania przyrody, kształtują właściwe postawy wobec środowiska, zapoznają z przyczynami i skutkami zanieczyszczeń. Uczą też racjonalnego korzystania z przyrody.

Małgorzata Pilch

Zajęcia terenowe z biologii