Zajęcia z wykorzystaniem drukarki 3D zakupionej w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”

Utworzono dnia 23.10.2022

Podczas zajęć z Informatyki uczniowie z klasy 6 zapoznali się z możliwościami wykorzystania drukarki 3D. Mieli okazję zobaczyć efekty pracy drukarki 3D – wydrukowaliśmy jeden z projektów znajdujących się w bibliotece modeli.  Drukarka 3D jest częścią wyposażenia, jakie otrzymała nasza szkoła w ramach programu "Laboratoria przyszłości".
Lekcja wzbudziła duże zainteresowanie uczniów, którzy z uwagą słuchali o zastosowaniu wydruku 3D  w różnych dziedzinach nauki.
„Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki   we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Inicjatywa ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Adam Rączka

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci